Czujnik podczerwieni RXC-ST Optex – parametry

Czujnik ruchu jest bardzo często wykorzystywanym elementem systemu alarmowego. Dzięki niemu można wykryć ruch w przypadku różnych pomieszczeń, które są nim zabezpieczone. Tego rodzaju czujniki alarmowe są bardzo często wybierane zarówno do domowych instalacji alarmowych, jak i do profesjonalnych systemów zabezpieczeń. Wybierając je dla siebie, warto zawsze pamiętać o tym, aby stawiać na ich wysoką jakość. Gdy właśnie jej poszukujesz, wtedy zwróć uwagę na model RXC-ST japońskiej marki Optex.

Co potrafi ten właśnie czujnik? Przyjrzyjmy się nieco bliżej wszystkim jego parametrom technicznym. Czujnikl RXC-ST to model, który został wyposażony w moduł umożliwiający detekcję PIR. Jego zasięg wynosi 12 x 12 metrów przy kącie 85 stopni. Obsługuje on 78 stref, a także jego dużym plusem jest to, że jest on odporny na zwierzęta o wysokości do 40 centymetrów. Poza tym warto wskazać na jego krótki czas przygotowania do pracy wynoszący 30 sekund, a przy tym niewielką masę i wymiary, jakimi charakteryzują się wszystkie czujniki optex. To czyni z niego naprawdę dobry model.

Ten czujnik ruchu posiada bardzo dopracowany algorytm, dzięki któremu potrafi on praktycznie bezbłędnie odróżnić człowieka od innych sygnałów generowanych, które mogą powodować fałszywe alarmy. Zastosowano w nim specjalną technologię cyfrowego quadu optycznego Digital Quad Zone Logic. Dzięki niej czujka działa jeszcze bardziej efektywnie, gwarantując tym samym najlepszą ochronę. Podsumowując, to naprawdę godne uwagi urządzenie, które będzie dobrym zakupem.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Secured By miniOrange