Czujnik magnetyczny B 4 S – wytrzymały, funkcjonalny, niedrogi

Satel produkuje wysokiej jakości czujniki magnetyczne, które przeznaczone są do instalacji w systemach alarmowych. Czujnik tego rodzaju może zapewnić doskonałą pracę całego systemu, znacznie polepszając jego funkcjonalność. Wtedy, gdy będzie on zamontowany w drzwiach, oknach czy bramach, będzie mógł zasygnalizować ich otwarcie i przekazać informacje do centrali. Czujnik magnetyczny B 4 S marki Satel jest dobrym rozwiązaniem w przypadku bram garażowych lub wjazdowych, ponieważ ma on wytrzymałą konstrukcję.Parametry techniczne czujnika
Czujnik magnetyczny B 4 S marki Satel to kontaktron nawierzchniowy. Zastosowano w nim, tak samo jak w innych typach czujników, dwa elementy – to czujnik magnetyczny i magnes. Gdy następuje pomiędzy nimi styk, wtedy zamykają one obwód elektryczny. Jeśli zostanie on otwarty lub zamknięty, wówczas czujka przesyła sygnał, informując o działalności w jej obrębie. W przypadku tego modelu odległość zamknięcia styków kontaktronu to 75mm, odległość otwarcia styków kontaktronu to 80mm. Max. obciążenie styku to 12V DC / 0.4A.

Czujnik magnetyczny B4S

Wytrzymała osłona
W przypadku tego modelu zastosowano solidną metalową osłonę oraz wyprowadzono przewodu w metalowej obudowie, aby były one dodatkowo zabezpieczone przed uszkodzeniami mechanicznymi. Sam czujnik ma wymiary 88.9 x 44.5 mm oraz jest w kolorze srebrnym. Jego obudowa jest hermetyczna. Dzięki temu sprawdzi się on zawsze tam, gdzie bramy, drzwi i okna będą często otwierane i sama czujka będzie narażona na różne uszkodzenia. W takim przypadku model B 4 S marki Satel będzie naprawdę doskonałym rozwiązaniem!

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Secured By miniOrange